×
DP-G901 Beauty facial bed
DP-G901 Beauty facial bed
Кревет за лице за убавина DP-G901

Modern electric massage table for beauty salon, high quality pedicure spa chair.

Детали за производот Повратни информации сега

DP-G901 Beauty кревет за лице електричен кревет за убавина (три мотори)

ДонгПин ви овозможува кревети за убавина на лицето во повеќе стилови и функции. Ајде одберете го вистинскиот за вашето студио / клиника!

Електричните кревети имаат мотори без бучава доделени 3 години гаранција. Неелектричните кревети се дизајнирани за едноставна и лесна работа, така што секој корисник може лесно да започне.

 

Product details:

1.Pillow angle. Pillow angle can be reversed, raised and lowered.

2.Armrest rotation 180° Turn over the armrests upwards to enable the user get on or off the bed. It will be more comfortable with the armrests as support when lying on bed.

3.Leg sliding locking mechanism. Easy to operate. Stable without deformation. Attractive and durable.

4.Die-casting. High precision. Standardization. Integrated molding.

 

Стандардна спецификација:
1.Со 3 електрични мотори, СЕ сертифициран
2.Контрола на висината, Прилагодување на наклонот на седиштето и прилагодување на грбот електрично преку рачна контрола
3.Прилагодени потпирачи за раце СТП
4.Одвојувачки потпирач за глава со дупка за дишење и перница
5.Капацитет на тежина: 150килограм
6.Продолжување на ногата што се протега

 

Димензија:
1.Прилагодлива висина 61-90 цм
2.Ширина на седиштето 58см
3.Целосна должина 185 см
4.Вртлив седиште 270 °
5.Потпирач за раце прилагодлив 0-180 ° нагоре
6.Назад прилагодлив 0-75 °
7.Нозе прилагодливи 0-90 °, секоја нога ротира 0-90 °
8.Подесување на продолжената нога 0-12cm
9.Прилагодлив потпирач за глава 0-90 °, може да се истегне 0-10см
10.Навалувања на седиштата 0-10 °

Други дополнителни опции:

A. Достапна е контрола на стапалата

Б. На располагање е шина за пешкири

В.По избор на бои за тапацир

 

Најчесто поставувани прашања:

1.Дали сте производител?

А.: Да. Ние сме производител со 15 долгогодишно искуство,се наоѓа во Фошан,Кина.

2.Гарантирајте го квалитетот на производот, што правиш?

А.: Ние имаме 8 професионален инспектор за квалитет за да се обезбеди висок квалитет на сите наши производи пред пакувањето.

По откривањето, производот ќе биде темелно избришан и исчистен пред пакувањето.

3.Може ли цената да биде поевтина?

А.: ДА. Постигната е одредена сума и цената е поповолна. Веднаш контактирајте го вашиот консултант за продажба.

4.Можете ли да прифатите кориснички нарачки? Нарачки за OEM или ODM?

А.: Да. Ние можеме. Прилагодените нарачки се секогаш добредојдени, како и OEM и ODM.

5.Дали има место во американскиот прекуокеански магацин?

Да. Некои производи имаат мал попис во Тексас, САД. Ако сте заинтересирани за купување, ве молиме контактирајте го консултантот за продажба што е можно поскоро.

Ознаки:
Испратете ни ја пораката до нас:
ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА