×
DP-8394 Electric beauty bed  (four motor)
DP-8394 Electric beauty bed  (four motor)
DP-8394 Electric beauty bed  (four motor)
DP-8394 Електричен кревет за убавина (четири мотори)

Adjustable electric 4 motors massage bed, beauty salon furniture spa electric facial beauty bed.

Детали за производот Повратни информации сега

DP-8394 Електричен кревет за убавина (четири мотори)

ДонгПин ви овозможува кревети за убавина на лицето во повеќе стилови и функции. Ајде одберете го вистинскиот за вашето студио / клиника!

Електричните кревети имаат мотори без бучава доделени 3 години гаранција. Неелектричните кревети се дизајнирани за едноставна и лесна работа, така што секој корисник може лесно да започне.

Стандардна спецификација:
1.Со 4 електрични мотори, СЕ сертифициран
2.Контрола на висината, leg adjustment, seat inclining and back adjustment electrically via a hand control
3.Прилагодени потпирачи за раце СТП
4.Капацитет на тежина: 150килограм

Димензија:
1.Прилагодлива висина 62-88 цм
2.Seat width 58 цм
3.Full length 200cm
4.Назад прилагодлив 0-75 °
5.Нозете се прилагодуваат 0-60 °
6.Seat inclines 0-10°
7.Потпирач за раце прилагодлив 0-180 ° нагоре

Детали за производот слика:

Други дополнителни опции:

1.Достапна е контрола на стапалото

2.На располагање е шина за пешкири

3.Бои по избор на тапацир

DP-8294 and DP-8394 are the same series, then the difference between them:

1.The 8294 armrest cannot be rotated, and the 8394 armrest can rotate at an angle of 0-75°.

2.8294 head fixed can not stretch, 8394 head can stretch and the height of the headrest.

3.8294 seats can not be tilted, 8394 seats can tilt 0-10°

Summary: DP-8294 price is real, good quality, cost-effective. It is the best choice for junior beauty salon entrepreneurs who are not very demanding on electric beauty beds.

The DP-8394 is fully functional, of good quality, and a high-end luxury beauty bed for budget-rich, high-standard professional beauty salons.

Динамика на компанијата Донгпин:
Секоја година, Донг Пин дефинитивно ќе учествува на изложбата:
1. Арапска меѓународна медицинска изложба околу јануари секоја година
2. Изложба на медицински мебел во Кина Шангај, околу мај секоја година
3. Изложба за изложба на азиско-пацифичка убавина во Хонг Конг околу ноември секоја година

Најчесто поставувани прашања:

1.Дали сте производител?

А.: Да. Ние сме производител со 15 долгогодишно искуство,се наоѓа во Фошан,Кина.

2.Гарантирајте го квалитетот на производот, што правиш?

А.: Ние имаме 8 професионален инспектор за квалитет за да се обезбеди висок квалитет на сите наши производи пред пакувањето.

По откривањето, производот ќе биде темелно избришан и исчистен пред пакувањето.

3.Може ли цената да биде поевтина?

А.: ДА. Постигната е одредена сума и цената е поповолна. Веднаш контактирајте го вашиот консултант за продажба.

4.Можете ли да прифатите кориснички нарачки? Нарачки за OEM или ODM?

А.: Да. Ние можеме. Прилагодените нарачки се секогаш добредојдени, како и OEM и ODM.

5.Дали има место во американскиот прекуокеански магацин?

Да. Некои производи имаат мал попис во Тексас, САД. Ако сте заинтересирани за купување, ве молиме контактирајте го консултантот за продажба што е можно поскоро.

Ознаки:
Испратете ни ја пораката до нас:
ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА