×
DP-8294 Electric beauty bed  (three motor)
DP-8294 Electric beauty bed  (three motor)
DP-8294 Electric beauty bed  (three motor)
DP-8294 Electric beauty bed  (three motor)
DP-8294 Електричен кревет за убавина (три мотори)

Electrical 4 Motor Podiatry Chair, Dental Aesthetic Reclining Chair.

Детали за производот Повратни информации сега

DP-8294 Електричен кревет за убавина (три мотори)

ДонгПин ви овозможува кревети за убавина на лицето во повеќе стилови и функции. Ајде одберете го вистинскиот за вашето студио / клиника!

Електричните кревети имаат мотори без бучава доделени 3 години гаранција. Неелектричните кревети се дизајнирани за едноставна и лесна работа, така што секој корисник може лесно да започне.

Димензија:

1.Прилагодлива висина 60-85 цм

2.Ширина на седиштето 62см

3.Full length 190cm

4.Назад прилагодлив 0-75 °

5.Нозете се прилагодуваат 0-60 °

 

Стандардна спецификација:

1.Со 3 електрични мотори, СЕ сертифициран

2.Контрола на висината, leg adjustment and back adjustment electrically via a hand control

3.Detachable armrests and pillow

4.Капацитет на тежина: 150килограм

 

Детали за производот слика:

Други дополнителни опции:
A. Достапна е контрола на стапалата
Б. На располагање е шина за пешкири
В.По избор на бои за тапацир

DP-8294 and DP-8394 are the same series, then the difference between them:

1.The 8294 armrest cannot be rotated, and the 8394 armrest can rotate at an angle of 0-75°.

2.8294 head fixed can not stretch, 8394 head can stretch and the height of the headrest.

3.8294 seats can not be tilted, 8394 seats can tilt 0-10°

Summary: DP-8294 price is real, good quality, cost-effective. It is the best choice for junior beauty salon entrepreneurs who are not very demanding on electric beauty beds.

The DP-8394 is fully functional, of good quality, and a high-end luxury beauty bed for budget-rich, high-standard professional beauty salons.

Најчесто поставувани прашања:

1.Дали сте производител?

А.: Да. Ние сме производител со 15 долгогодишно искуство,се наоѓа во Фошан,Кина.

2.Гарантирајте го квалитетот на производот, што правиш?

А.: Ние имаме 8 професионален инспектор за квалитет за да се обезбеди висок квалитет на сите наши производи пред пакувањето.

По откривањето, производот ќе биде темелно избришан и исчистен пред пакувањето.

3.Може ли цената да биде поевтина?

А.: ДА. Постигната е одредена сума и цената е поповолна. Веднаш контактирајте го вашиот консултант за продажба.

4.Можете ли да прифатите кориснички нарачки? Нарачки за OEM или ODM?

А.: Да. Ние можеме. Прилагодените нарачки се секогаш добредојдени, како и OEM и ODM.

5.Дали има место во американскиот прекуокеански магацин?

Да. Некои производи имаат мал попис во Тексас, САД. Ако сте заинтересирани за купување, ве молиме контактирајте го консултантот за продажба што е можно поскоро.

Beauty Bed, Електричен кревет за убавина, Electric Beauty Bed for Sale, Electric Beauty Bed Manufacturers

ДонгПин убавина& Medical is one of the professional manufacturers & suppliers of Електричен кревет за убавина . Now you can get the rich designing experience buying our beauty bed. We are supplying Electric Beauty Bed at affordable prices.

Features of Electric Beauty Bed

  1. Unique design,
  2. Comfortable to use
  3. Easy to handle and install
  4. high quality
  5. reasonable price

Salon Bed | Salon Trolley Cart | Esthetician Bed | Hydraulic Massage Table | Спа кревет

Ознаки:
Испратете ни ја пораката до нас:
ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА