×
DP-9909 Beauty stool
DP-9909 Beauty stool
DP-9909 Beauty stool
DP-9909 Beauty stool
DP-9909 Beauty stool
DP-9909 Beauty stool
Детали за производот Повратни информации сега

DP-9909 Beauty stool

Параметри на стока

Model Number: DP-9909
CBM: 0.05
Weight: 8 KG
Висина на седиштето: 49-65цм
Base: ϕ50cm
Seat dimension: ϕ38cm
Dimensions(цм): 35*45*65m
Usage: Salon chair
Folded: No
Material: Metal
Metal Type: Stainless Steel
Leather: PU or what you want
Боја: Variours Colors Avilable

DP-9909 Saddle Rolling Medical Massage Stool Chair parameter

1.big and strong seat, durable

2.leather color can be optioned

3.gas lift, big and good quality

4.big and chrom base or plastic base.

5.low price and high quality

6.short delivery time

7.spacious and comfortable soft cushion

8.high density foam is 40,not easy to deform, can be seated for 8~10 years.

9.the leather thickness is 1.2 ,and every color is available.

10.armrest with inorganic glass(stable and durable), and we can support leather cup.

11.wide seat, is suitable for European and American people size.

12.chair back can reclining

13.it's highly suitable for hair salon and high sell in Worldwide.

Нашата фабрика

Најчесто поставувани прашања:

1.Дали сте производител?

А.: Да. Ние сме производител со 15 долгогодишно искуство,се наоѓа во Фошан,Кина.

2.Гарантирајте го квалитетот на производот, што правиш?

А.: Ние имаме 8 професионален инспектор за квалитет за да се обезбеди висок квалитет на сите наши производи пред пакувањето.

По откривањето, производот ќе биде темелно избришан и исчистен пред пакувањето.

3.Може ли цената да биде поевтина?

А.: ДА. Постигната е одредена сума и цената е поповолна. Веднаш контактирајте го вашиот консултант за продажба.

4.Можете ли да прифатите кориснички нарачки? Нарачки за OEM или ODM?

А.: Да. Ние можеме. Прилагодените нарачки се секогаш добредојдени, како и OEM и ODM.

5.Дали има место во американскиот прекуокеански магацин?

Да. Некои производи имаат мал попис во Тексас, САД. Ако сте заинтересирани за купување, ве молиме контактирајте го консултантот за продажба што е можно поскоро.

Ознаки:
Испратете ни ја пораката до нас:
ИСТРАУВАЕ СЕГА
ИСТРАУВАЕ СЕГА